9 tipů, jak se navždy zbavit kvasinkových infekcí

Odhaduje se, že 75 % žen se alespoň jednou, ne-li častěji, ročně potýká s pálením, nepříjemným zápachem a podivně vypadajícím výtokem. Většina řešení se však zaměřuje pouze na léčbu přiznaků. Přečtěte si, jak kvasinkovým infekcím předecházet.

Pomoc – kvasinkové infekce!

Nezaměřujte se pouze na příznaky – předcházejte problému!

Pokud jste žena, pravděpodobně jste alespoň jednou prodělala vaginální kvasinkovou infekci. A co jste udělala? Koupila si předepsané léčiva a zásobila jste se drahými antibakteriálními mýdly. Bylo to nepříjemné, svědilo to, bylo to nepohodlné, ale nakonec jste to překonala. Ale pak se to stalo podruhé, potřetí, počtvrté...

Tehdy jste si uvědomila, že „léčba příznaků“ nikam nevede. A tak vás napadlo – existuje způsob, jak kvasinkové infekce jednou provždy zastavit? Odpověď zní ano!

Devět způsobů prevence vaginálních kvasinkových infekcí

1. Omezte příjem cukru

Vaginální infekce obvykle způsobuje houba Candida, které se daří ve sladkém prostředí, ale nesnáší protizánětlivé, kyselé a fermentované potraviny. Její růst tedy můžete potlačit konzumací zdravé stravy plné probiotik. 

2. Vyhýbejte se stresu

Víme, že se to snáze řekne, než udělá. Přesto vězte, že stres výrazně oslabuje váš imunitní systém a narušuje hormonální rovnováhu, což může vést k přemnožení škodlivých bakterií. 

3. Přejděte na bavlněné spodní prádlo

Kvasinkám se daří v teplém a vlhkém prostředí, které vytváří neprodyšné spodní prádlo (nebo plavky). Místo syntetického prádla volte bavlněné.

4. Prádlo perte na 60° nebo 90°

Spodní prádlo byste měli vždy prát při vysokých teplotách, abyste zničili živé kvasinky nebo bakterie. Pokud máte aktivní infekci, je také důležité důkladně vyčistit ručníky, ložní prádlo a oblečení.

5. Nepoužívejte agresivní čisticí prostředky

Když se potýkáte s nepříjemným zápachem způsobeným vaginální kvasinkovou infekcí, může vás lákat použít voňavé prací prostředky a aviváže, ale to by mohlo vaše potíže jen zhoršit.

6. Používejte mýdla s příznivým pH

Pravděpodobně jste to už slyšeli, ale nemůžeme to dostatečně zdůraznit – používejte pouze hygienické produkty, které odpovídají vašemu přirozenému vaginálnímu pH. Hledejte mýdla s pH v rozmezí 3,8 až 4,5.

7. Koupání bez bublinek

Měli byste se také vyhýbat koupelím s pěnou, protože tyto pěny do koupele mohou narušit vaginální flóru. Myslete na to, že žádný kosmetický nebo hygienický přípravek by se nikdy neměl dostat do vašich intimních partií – ani náhodou!

8. Vyhněte se lubrikantům se sladidly

Některé lubrikanty obsahují cukry, například glycerin nebo sorbitol, aby byly kluzčí, což může v podstatě podporovat vaginální kvasinky. Lepší alternativou jsou lubrikanty na bázi silikonu.

9. Buďte opatrní ohledně svých léků

Nemůžeme vám říct, abyste zahodili antibiotika nebo antikoncepci, ale měli byste mít na paměti, že některé léky mění vaši mikrobiotu a ohrožují váš imunitní systém.

Řešení „vše v jednom“, které udržuje infekce na uzdě

Seznam doporučení se může zdát dlouhý, ale existuje jedno řešení, které zabraňuje vaginálním kvasinkovým infekcím a zároveň zmírňuje jejich příznaky – Vaginal Biotic!

Tento přírodní doplněk obsahuje velmi silnou probiotickou směs, která chrání váš imunitní systém, obnovuje rovnováhu vaginální mikroflóry a potlačuje růst špatných bakterií i po ukončení užívání kapslí.

Proč jsou probiotika v boji proti vaginálním kvasinkovým infekcím tak účinná?

Střevní mikrobiota

Střevní mikrobiota je totiž hlavní obrannou linií vašeho imunitního systému. Pokud jsou vaše střeva odolná, budete lépe odolávat stresu, občasným požitkům, a dokonce i léčbě antibiotiky. To vše je totiž hlavní příčinou těchto infekcí.

Probiotika navíc posilují vaginální mikroflóru, což zabraňuje přemnožení špatných bakterií pokaždé, když je rovnováha narušena zvenčí. Máme na mysli dráždivá mýdla, těsné oblečení a syntetické prádlo. Těmto věcem byste se samozřejmě měla pořád vyhýbat, ale alespoň vám nehrozí infekce z nošení hezkého krajkového prádla nebo plavek!

Pouze specializované vaginální probiotikum může pomoci

Různé probiotické kmeny mají různé účinky na zdraví, takže při řešení tohoto problému dosáhnete nejlepších výsledků s probiotiky, které mají prokazatelné účinky na pohlavní ústrojí.

Superhvězdný probiotický kmen ve Vaginal Biotic se nazývá Lactobacillus rhamnosus CA15 a bylo klinicky prokázáno, že je obzvláště účinný při obnově vaginální rovnováhy – a to za pouhých 10 dní! Bylo také prokázáno, že tento probiotický kmen zmírňuje vaginální potíže u více než 50* % z vás a pomáhá vám cítit se lépe doma i ve společnosti. Navíc po ukončení užívání doplňku bude rovnováha mikrobioty zachována po dobu nejméně 30 dnů.

Měli byste také mít na paměti, že probiotika vám příliš nepomohou, pokud bakterie nepřežijí během skladování, přepravy nebo průchodu trávicím traktem. Proto věnujeme zvláštní pozornost stabilitě a účinnosti (200 miliard CFU/g) naší probiotické směsi.

Kromě 6 probiotických kmenů je složení Vaginal Biotic obohaceno také o prebiotickou vlákninu, zinek, biotin, třešňové stonky a ovesný extrakt. Tyto složky společně podporují zdraví celého urogenitálního systému a udržují odolnost vašeho imunitního systému.

Nepromarněte další den kvůli vaginálním kvasinkovým infekcím!

Tyto nepříjemné infekce vám mohou pořádně srazit sebevědomí, zničit mazlení s vašimi miláčky a donutit vás zrušit zajímavé plány. Nesmíte však dopustit, aby špatné bakterie zvítězily. S Vaginal Biotic už kvůli kvasinkovým infekcím neztratíte ani den (nebo týden)!

Zdroje

Egan, M. E., & Lipsky, M. S. (2000). Diagnosis of Vaginitis. American Family Physician, 62 (5), 1095–1104.