9 potravin pro zdravá játra

Játra jsou jedním z hlavních orgánů našeho těla, jde o jedinou součást těla, kterou nelze nahradit - takže se o ně musíme velmi dobře starat a věnovat jim zvláštní pozornost. Toho lze také dosáhnout pravidelnou stravou a konzumováním správných potravin. Přečtěte si 9 tipů na potraviny pro zdravá játra.


Česnek

Česnek pomáhá aktivovat enzymy, které redukují toxiny v těle. Navíc obsahuje vysoké procento allicinu a selenu, dvou přírodních složek, které čistí játra.


Grapefruit

Grapefruit pomáhá játrům eliminovat nebezpečné a karcinogenní toxiny. Obsahuje vysoké procento vitamínu C a antioxidantů.


Červená řepa

Obsahuje velké množství flavonoidů, které jsou známé svým příznivým účinkem na játra.


Listová zelenina

Zelená listová zelenina, jako je špenát nebo salát, má schopnost neutralizovat těžké kovy a pesticidy, které se nacházejí v potravinách, které jíme, a má tak ochrannou funkci pro naše játra.

Zelený čaj

Obsahuje mnoho antioxidantů známých jako katechiny – ty pomáhají játrům provádět své každodenní funkce.

Avokádo

Přidání avokáda do stravy může zvýšit produkci glutathionu - antioxidant je nezbytný, protože toxiny jsou filtrovány játry.


Košťálová zelenina

Košťálová zelenina, jako je brokolice nebo růžičková kapusta, zvyšují množství glukosinolátu v těle – což podporuje tvorbu enzymů nezbytných k trávení.


Citróny

Všichni víme, že citróny obsahují velké množství vitamínu C, ale mimo to také pomáhají tělu eliminovat toxiny a podporovat dobré trávení.


Vlašské ořechy

Ořechy obsahují mnoho glutathionu a omega-3 mastných kyselin – tak pomáhají játrům v procesu čištění těla.


Chcete více snadno a rychleji?

Máme pro Vás Hepafar fibers! Jedná se o osvěžující citrónové nápoje s vlákninami rozpustnými ve vodě, které se postarají o definitivní vyloučení toxinů z těla. Tyto rozpustné vlákniny mají trojí funkci – vážou toxiny, starají se o dobrý metabolismus a fungují probioticky. Pořiďte ještě dnes, ať se s výsledky setkáte co nejdříve.