5 výhod beta karotenu pro vaše zdraví

Beta karoten je karotenoid (červenooranžové a žluté barvivo), který dodává některým druhům zeleniny výraznou barvu . Najdete ho v mrkvi, rajčatech, sladkých bramborách a dalších. Čím intezivnější je barva ovoce nebo zeleniny, tím bohatější je na beta karoten.

Kromě toho, že je beta karoten silným antioxidantem, mění se v těle na vitamín A a má mnoho zdraví prospěšných účinků. Je nezbytný pro vaši celkovou pohodu, protože pečuje o váš zrak, pokožku, imunitní systém a mozek.

Mrkvový džus

Zdravotní přínosy beta karotenu

Tady je 5 výhod beta karotenu, kvůli kterým by měl být nezbytnou součástí vašeho jídelníčku:

1. Zdraví očí

Beta karoten a vitamín A jsou prospěšné pro náš zrak. Nedostatek vitamínu A může vést k suchosti očí a nedostatek beta karotenu je spojován se špatným periferním a nočním viděním.

Světla, obrazovky, čtení z blízka a vystavení UV záření mohou v průběhu let zhoršit váš zrak. Strava bohatá na karotenoidy podporuje zdraví očí a může dokonce předcházet onemocněním očí. Pokud chcete přirozeně zlepšit svůj zrak, zvyšte příjem beta karotenu.

2. Zdraví pokožky

Beta karoten je silný antioxidant, který je nezbytný pro zdraví pokožky. Chrání kožní buňky před stárnutím a poškozením sluncem a zároveň zlepšuje strukturu a vzhled pokožky. Tím, že antioxidanty snižují záněty, pomáhají také pokožce opravovat se zevnitř.

Vystavování se slunci a jeho škodlivému UV záření může způsobit hyperpigmentaci a spálení a představuje riziko rakoviny kůže. Beta karoten má přirozené opalovací vlastnosti, které zvýší vaš pigmentaci bez rizika poškození sluncem.

Konzumací beta karotenu můžete dosáhnout bronzového opálení, zajistit ochranu pokožky před UV zářením (SPF je stále povinný) a snížit výskyt vrásek, jemných linek a hyperpigmentace. 

3. Zdraví mozku

Dlouhodobá konzumace potravin bohatých na karotenoidy může zlepšit kognitivní schopnosti.

Řada studií prokázala zdravotní přínosy vysokých hladin beta karotenu v krvi, například lepší výkonnost paměti a nižší pravděpodobnost zhoršení kognitivních funkcí ve vyšším věku.

Doplňování beta karotenu může také zabránit zhoršení kognitivních funkcí. U dospělých může dojít ke zlepšení verbální a kognitivní paměti.

Bylo zjištěno, že kombinace beta karotenu s dalšími živinami má nejlepší vliv na kognitivní funkce. Tyto živiny musí mít vysoké antioxidační vlastnosti, například zinek, vitamín C a vitamín E.

4. Imunitní systém

Imunitní systém funguje v těle jako bezpečnostní ochrana. Složitá síť buněk, orgánů a bílkovin chrání tělo před infekcemi. Tato síť si pamatuje každý mikrob (bacil), který se do těla dostal a byl poražen. Díky tomu je imunitní systém schopen mikroby co nejrychleji rozpoznat a zlikvidovat, pokud se do těla znovu dostanou.

Beta karoten jako silný antioxidant dokáže zmírnit zánět a posílit imunitní reakci tím že v těle zvyšuje počet buněk bojujících proti nemocem.

5. Snížení rizika chronických onemocnění

Každodenní konzumace potravin bohatých na beta karoten může snížit riziko chronických onemocnění, jako jsou kardiovaskulární choroby a rakovina. Antioxidanty pomáhají snižovat oxidační stres v těle, tlumí záněty a neutralizují škodlivé volné radikály.

Výzkum naznačuje, že antioxidační vlastnosti karotenoidů mohou pomoci snížit riziko vzniku rakoviny prsu, plic a slinivky.

Bylo také zjištěno, že při pravidelné konzumaci může beta karoten pomoci předcházet kardiovaskulárním onemocněním a případně posílit ochranu kuřáků.

Jak zvýšit hladinu beta karotenu pro zlepšení pleti a celkového zdraví?

Když se rozhodujete, který doplněk pro zdraví pokožky zvolit, kapsle UNDO Bronzan jsou optimální volbou.

Jedna kapsle Bronzanu obsahuje 12 přírodních složek, které posilují imunitu, zlepšují vzhled pokožky a poskytují krásné bronzové opálení bez škodlivého slunečního záření.

Carrot juice

UNDO Bronzan obsahuje karotenoidy (včetně beta karotenu), lykopen, vitamíny C, E a B2 a minerály, jako je selen a měď.

Díky patentovanému výtažku z francouzského melounu Holimel® si můžete užívat léto bez obav z hyperpigmentace a zrychleného stárnutí způsobeného slunečním zářením. Holimel® zvyšuje ochranu proti UV záření a oddaluje spálení o neuvěřitelných 16* %.

Holimel® je navíc známý svými účinky proti stárnutí a ochranou před volnými radikály. Studie prokázala neuvěřitelné 63*% zvýšení zastoupení antioxidačních enzymů v pokožce během pouhého jednoho měsíce užívání. Antioxidační enzymy zajišťují neutralizaci škodlivých volných radikálů, které mohou poškodit zdravé kožní buňky.

Dodejte své pleti krásný, sluncem políbený vzhled s našimi oceňovanými kapslemi UNDO Bronzan.

Nenechte si ujít naši speciální nabídku! Užívání doplňku déle než jeden měsíc je nejlepším způsobem, jak si udržet opálenou pokožku a tělo v nejlepší kondici déle. Pokud si koupíte jedno balení UNDO Bronzan, druhé získáte zdarma!

Nedovolte, aby se na vašem létě (a pokožce) podepsaly spáleniny od slunce a hyperpigmentace. Využijte šanci chránit ji zevnitř a udržet si opálený vzhled po celý rok, nejen během teplých měsíců.

Zdroje

Griffiths K, Aggarwal BB, Singh RB, Buttar HS, Wilson D, De Meester F. Food Antioxidants and Their Anti-Inflammatory Properties: A Potential Role in Cardiovascular Diseases and Cancer Prevention. Diseases. 2016 Aug 1;4(3):28. doi: 10.3390/diseases4030028. PMID: 28933408; PMCID: PMC5456284. 

Abrego-Guandique DM, Bonet ML, Caroleo MC, Cannataro R, Tucci P, Ribot J, Cione E. The Effect of Beta-Carotene on Cognitive Function: A Systematic Review. Brain Sci. 2023 Oct 17;13(10):1468. doi: 10.3390/brainsci13101468. PMID: 37891835; PMCID: PMC10605009. 

Chew BP. Role of carotenoids in the immune response. J Dairy Sci. 1993 Sep;76(9):2804-11. doi: 10.3168/jds.S0022-0302(93)77619-5. PMID: 8227684. 

Tavani A, La Vecchia C. Beta-carotene and risk of coronary heart disease. A review of observational and intervention studies. Biomed Pharmacother. 1999 Oct;53(9):409-16. doi: 10.1016/S0753-3322(99)80120-6. PMID: 10554676. 

Shareck M, Rousseau M-C, Koushik A, Siemiatycki J and Parent M-E (2017) Inverse Association between Dietary Intake of Selected Carotenoids and Vitamin C and Risk of Lung Cancer. Front. Oncol. 7:23. doi: 10.3389/fonc.2017.00023. 

Stahl W, Sies H. β-Carotene and other carotenoids in protection from sunlight. Am J Clin Nutr. 2012 Nov;96(5):1179S-84S. doi: 10.3945/ajcn.112.034819. Epub 2012 Oct 10. PMID: 23053552. 

Robertet Groupe. (b. d.) Holimel®: Protect your skin daily from UV https://digital.h5mag.com/digital/edit-nutra_horizons_5_2021_ita/seppic/221702/Holimel_Leaflet_V03_LD__1_.pdf 

Produkty pro vás

POKOŽKA
-50%
Speciální cena 749 Kč Běžná cena 1 498 Kč
Zobrazit produkt