Objevte způsob, jak si opět vychutnat mléčné dobrůtky: váš průvodce, jak zvládnout laktózovou intoleranci!

Intolerance (nesnášenlivost) laktózy – nemůžete si vychutnat kopeček zmrzliny nebo sýrovou pizzu bez nepříjmných pocitů a zažívacích potíží? Existuje způsob, jak si tyto lahodné mléčné výrobky vychutnat i bez těchto obtíží!

How to enjoy dairy with lactose intolerance

Intolerance laktózy se může jevit jako poměrně nové onemocnění, pravdou však je, že se s ní lidé potýkají již od pradávna. Poznatky o tomto problému se v posledních desetiletích nesmírně posunuly, takže je pro ty, kteří jím trpí, snažší ho rozpoznat. 

Na rozdíl od alergie na mléko a mléčné výrobky, která vyvolává reakci imunitního systému na bílkoviny obsažené v mléce a mléčných výrobcích, je intolerance laktózy neschopnost trávicího systému správně trávit laktózu, cukr obsažený v mléce a mléčných výrobcích. Při intoleranci tělo nedokáže produkovat dostatek laktázy, trávicího enzymu, který pomáhá štěpit laktózu, což vede k nestráveným mléčným výrobkům a podrážděnému žaludku.

Jak poznáte, že i vy trpíte intolerancí laktózy?

Pokud po konzumaci mléčných výrobků pociťujete nepříjemné pocity v oblasti břicha, může se jednat o první příznak intolerance laktózy. Může však následovat celá řada dalších příznaků, jako např:

  • nadýmání,
  • plynatost,
  • bolest břicha,
  • nevolnost,
  • průjem a
  • zácpa.

Tyto příznaky se mohou u jednotlivých osob lišit. Zatímco většina lidí spojuje intoleranci laktózy s průjmem, mnozí se potýkají s bolestivou zácpou a nadýmáním.

Tento stav se bohužel může objevit v jakémkoli věku. Je tedy možné, že jste si celý život pochutnávali na mléčných výrobcích, ale jednoho dne to najednou nešlo. A nyní musíte změnit celý svůj jídelníček, abyste se tomuto stavu přizpůsobili. Ale i když to vypadá bledě, nemusí to být tak zlé! 

Lactose intolerance

Orientace v příznacích intolerance laktózy

Představte si, že jste na oslavě narozenin. Podává se lahodně vypadající čokoládový dort a vy neodoláte a dáte si také. Ale místo toho, abyste si vychutnávali jeho lahodnou chuť, váš žaludek začne protestovat. Tento scénář zná většina lidí trpící intolerancí laktózy. 

Nezkazilo vám to jen požitek z dortu, ale nejspíš i celý večer, protože jste se museli potýkat s nepříjemnými pocity a běháním na záchod ještě několik hodin poté. Když tak jednoduchá věc, jako je konzumace dobrého jídla, způsobí vašemu tělu potíže, může to být opravdu frustrující a emocionálně vyčerpávající. 

Nesnášenlivost mléka představuje více než jen fyzické příznaky. Brzy se vám může zdát, že vám nic z toho, co jíte, nedělá dobře a začnete si svá oblíbená jídla spojovat s nadýmáním a plynatostí. 

Můžete začít mléčné výrobky omezovat, ale vyhýbání se mléčným výrobkům není spolehlivé řešení. Možná vás to překvapí, ale laktóza není jen mléko, sýry a jogurty. Mnoho výrobků obsahuje také sušené mléko pro krémovější konzistenci. Dokonce i některé léky obsahují laktózu, aby udržely všechny složky pohromadě. 

A upřímně, někdy si život bez těstovin se sýrovou omáčkou nedokážeme představit. Je naprosto pochopitelné, že si chcete s rodinou dát jednoduché domácí jídlo, ale intolerance laktózy může způsobit, že si nemůžete vychutnat ani to. 

Naštěstí existuje způsob, jak si tyto chvíle užít bez obav z následných zažívacích potíží.

Jak zkrotit intoleranci laktózy 

Snaha vyhnout se všem mléčným výrobkům vás může velmi omezovat a může se dokonce podepsat na vašem duševním zdraví. A je opravdu těžké dodržovat bezlaktózovou dietu na 100 %. 

Existuje však způsob, jak si vychutnat mléčné výrobky a další potraviny bez obav, že se v nich skrývá laktóza, která může vyvolat bolesti a další přiznaky intolerance laktózy: trávicí enzymy. 

Protože vaše tělo neprodukuje dostatek enzymu laktázy, mohou právě doplňky stravy s tímto enzymem poskytnout trávicímu systému správnou podporu pro snadné štěpení laktózy.

Doplněk stravy s laktázou vám umožní vychutnat si všechny potraviny bez nepříjemných pocitů a zažívacích potíží. Klíč ke zdravému trávení však nespočívá pouze v tomto trávicím enzymu.

Vaše tělo může využívat různé trávicí enzymy, které se obvykle nacházejí v ústech, žaludku a tenkém střevě a pomáhají rozkládat živiny, jako jsou sacharidy, tuky a bílkoviny. 

Přidání multienzymového komplexu, který obsahuje laktázu a řadu dalších trávicích enzymů, posílí celý trávicí systém a pomůže efektivně trávit a vstřebávat živiny. To pomáhá předcházet zažívacím potížím spojeným se špatným trávením, jako je nadýmání, plynatost a zácpa nebo průjem. 

Stejně jako mnozí jiní se i Sonia snažila změnit svůj jídelníček, který obsahoval velké množství mléčných výrobků. Přečtěte si její příběh a zjistěte, jak se jí nakonec podařilo se s příznaky intolerance laktózy vypořádat.

Dairy products

Sonia: „Když mi diagnostikovali intoleranci laktózy, byla jsem zdrcená.“

Ahoj, jmenuji se Sonia. Je mi 28 let a miluji sýry! Můj dědeček vlastní malou mléčnou farmu a jako dítě jsem na ní trávila většinu prázdnin. Ráda jsem ochutnávala sýry jako první a i když jsem vyrostla, konzumace jeho sýrů mi připomínala dětství. 

Když jsem ale nastoupila na univerzitu, moje trávení se najednou zhoršilo. Byla jsem nafouklá a každý týden jsem měla průjem. Celé roky jsem trpěla velkými bolestmi, ale sváděla jsem to na stres ze studentského života, protože jsem se stravovala pořád stejně. 

Se zažívacími problémy jsem se trápila, dokud mě máma prakticky nedonutila jít k lékaři. Byla jsem v šoku, když mi řekl, že trpím intolerancí laktózy! 

Já s intolerancí laktózy? Celý život jím sýr. Jak je možné, že jsem najednou intolerantní? 

První, co mě napadlo po stanovení diagnózy bylo, že musím omezit všechny mléčné výrobky. Už jen představa, že už nikdy nebudu moct ochutnat dědečkův sýr, pro mě byla zničující. Začala jsem tedy pátrat. Nemohla jsem se vzdát chuti z dětství a všech vzpomínek, které pro mě znamenala. 

Přečetla jsem si nespočet článků o trávicích enzymech a snažila se zjistit, co můžu udělat. Tehdy jsem zjistila, že můžu vyzkoušet doplněk stravy s laktázou, který by mi pomohl trávit laktózu.

Ale moje trávení nebylo v pořádku ani poté, co jsem jej začala užívat.

„Tyto trávicí enzymy napravily mé zažívání a já jsem konečně mohla zase jíst, na co jsem měla chuť.”

Přestala jsem se zaměřovat na intoleranci laktózy a našla jsem si doplněk stravy s několika trávicími enzymy, včetně laktázy. Tím byl ButiFar Biotic Drink.

Poté, co jsem ho pila každý den, jsem se začala cítit mnohem lépe. Nydýmání zmizelo a přestal mě trápit průjem. Rozhodla jsem se, že je čas znovu vyzkoušet jeden z dědečkových sýrů. 

Párkrát jsem si kousla a doma počkala hodinu nebo dvě, jestli můj žaludek nezačne vyvádět, ale k mému překvapení jsem byla v pořádku! Nic mě nebolelo a nemusela jsem běhat na záchod. Ulevilo se mi, že jsem konečně našla řešení své intolerance laktózy. A hlavně jsem byla šťastná, že konečně zase můžu jíst, na co mám chuť.

Po letech trápení jsem byla volná. ButiFar Biotic Drink opravdu doporučuji všem, kteří trpí nesnášenlivostí laktózy!

Jak si vychutnat mléčné výrobky i při nesnášenlivosti mléka

Intolerance laktózy nemusí znamenat nekončící boj při výběru toho, co můžete jíst a co ne. Proč se spokojit s omezeními, když existuje řešení, které nezahrnuje obětování potěšení z mléčných výrobků? A je podloženo vědeckými poznatky.

Trávicí enzymy jsou skvělým způsobem, jak si vychutnat mléko a další výrobky s obsahem laktózy bez nadýmání, bolesti nebo nevolnosti. Navíc představují zcela přírodní přístup, který plně podporuje trávení a celkové zdraví. 

ButiFar Biotic Drink – trávicí enzymy pro lepší trávení laktózy

Špatné trávení by v dnešním světě nemělo být normální. Nyní je čas porazit laktózovou intoleranci jednou provždy s nápojem ButiFar Biotic Drink.

ButiFar Biotic Drink je zcela přírodní multienzymový komplex, který pomáhá účinně štěpit laktózu a zmírnit všechny příznaky spojené s nestrávenou laktózou. 

Všech 5 trávicích enzymů, včetně laktázy, obsažených v nápoji ButiFat Biotic Drink podporuje silný a zdravý trávicí systém a celkovou pohodu, takže jsou nezbytné pro každého, kdo se potýká s nesnášenlivostí laktózy. 

Nejde však jen o zvládání zažívacích potíží. Jde především o to, abyste si mohli užívat života i mléčných výrobků bez jakýchkoliv omezení.

Zaručená podpora proti příznakům intolerance laktózy

Po omezenou dobu nabízíme na toto neuvěřitelné řešení pro zmírnění nepříjemných příznaků intolerance laktózy speciální slevu.

A protože chápeme, že vyzkoušení nového produktu může být důvodem k obavám, nabízíme také 30denní záruku vrácení peněz.

Využijte této příležitosti ušetřit a investujte do zdraví svého trávicího traktu s nápojem ButiFar Biotic Drink!