Jak se zbavit kandidy ve 3 jednoduchých krocích

Nadýmání, vaginální výtok, zažívací potíže, neobvyklá plynatost, chuť na sladké a mozková mlha mají více společného, než si myslíte. Všechny tyto příznaky mohou být způsobeny přemnožením jedné zákeřné kvasinky – kandidy! Zjistěte, jak kandidu vyléčit přirozeně a trvale.

Problémy s kandidou

Kvasinka, která stojí za všemi vašimi problémy

Kandida je druh kvasinek, které žijí neškodně na a uvnitř těla. To znamená, že ji nemůžete najít na kůži,v ústech, na genitáliích a ve střevech. Problém nastává, když se kandida přemnoží a naruší rovnováhu mezi dobrými a špatnými bakteriemi.

K tomu může dojít v důsledku nezdravé, sladké stravy, léčby antibiotiky, stresu, oslabení imunitního systému, antikoncepce, cukrovky a hormonální nerovnováhy. Protože je příčin tolik, není překvapivé, že asi 75 % žen mělo vaginální kvasinkovou infekci a asi 45 % ji bude mít více než jednou. Pokud však dokážete jednat rychle, můžete příznaky kandidy zastavit dříve, než vážně ovlivní váš život.

Příznaky kandidy: 8 varovných signálů

Než zjistíme, jak se kandidy bavit, pojďme společně identifikovat její nejčastější příznaky.

1. Nepříjemný zápach, svědění a výtok

Přemnožení kandidy v genitáliích vede k vaginální kvasinkové infekci, která se snadno pozná podle zarudnutí, otoku, svědění, bolestivého pohlavního styku a hustého bílého výtoku. 

2. Nadýmání, větry a zažívací potíže

Když kandida ovládne střeva, naruší rovnováhu mikrobioty, nadměrně fermentují sacharidy a vyvolávají záněty, což může vést k neobvyklému nadýmání, nadměrné plynatosti, žaludečním potížím nebo zácpě. 

3. Pocit únavy a vyčerpání

Když kandida naruší rovnováhu ve střevech, zhorší jejich schopnost správně vstřebávat živiny. To znamená, že pro zdravou hladinu energie nezískáte potřebné živiny. Kandida navíc v rámci svých metabolických procesů produkuje toxiny. Tyto toxiny mohou unikat do krevního oběhu, čímž zhoršuje zánět a zvyšuje únavu.

4. Mozková mlha a špatná paměť

Jedním z hlavních toxinů, které kandida produkuje, je acetaldehyd, který má známé neurotoxické účinky a může narušovat kognitivní funkce. V kombinaci se zvýšenou únavou může být obtížné se soustředit a zapamatovat si věci.

5. Nezastavitelná chuť na cukr a sacharidy

Kandidě se daří na cukru a sacharidech. Čím více kandidy máte ve střevech, tím silnější je vaše touha po těchto potravinách. A když kandidě poskytujete více cukru, podporujete její růst, což vede k začarovanému kruhu nekonečných plísňových infekcí, chutí na jídlo a přibírání na váze.

Nezastavitelné chutě na sladké

6. Závažné sezónní alergie

Zhoršení sezónních alergií je často přehlíženým příznakem kandidy, který vzniká v důsledku kombinace oslabeného imunitního systému, zvýšeného zánětu a poškození střevní bariéry, což umožňuje snadnější průnik alergenů a toxinů do krevního oběhu.

7. Pocit smutku, úzkosti nebo podrážděnosti

Když se cítíte unavení, nafouklí nebo vás trápí svědivá infekce, je logické, že nebudete překypovat radostí. Kromě toho kandida ovlivňuje také produkci neurotransmiterů ve střevech, včetně serotoninu a dopaminu, které jsou klíčové pro vaši náladu, emoce a motivaci.

8. Opakované infekce

Nemůžete se zbavit infekce močových cest, dutin nebo plic? Když kandida naruší rovnováhu střevní mikroflóry a vyřadí váš imunitní systém, můžete neustále kašlat, mít bolesti v krku nebo často močit. 

3 jednoduché kroky k přirozenému vyléčení kandidy

Pokud chcete co nejrychleji potlačit přemnožení kandidy a obnovit rovnováhu mikrobioty, musíte postupovat ve třech krocích současně.

1. krok: Nechte kvasinky vyhladovět

Prvním krokem je vyloučení potravin, kterými se kvasinky živí. Patří sem všechny potraviny, které se při rozkladu mění na jednoduché cukry. Kromě toho byste se měli vyhnout také všem kvašeným potravinám, protože mohou obsahovat kvasinky nebo plísně, které mohou potenciálně přispívat k růstu kandidy. Podívejte se, jakým potravinám se vyhnout:

 • cukry a dezerty,
 • obiloviny a lepek,
 • fermentované potraviny, 
 • fazole a škrobová zelenina,
 • ovoce s vysokým glykemickým indexem,
 • mléčné výrobky, 
 • pivo a víno a 
 • houby.

Dieta je při přemnožení kandidy velmi přísná, ale nezbytná. Existuje však jedno řešení, které může výrazně zkrátit dobu trvání této diety a zmírnit příznaky kandidy. Někdo vidí výsledky již za 10* dní! Vydržte to.

2. krok: Změňte svůj jídelníček

Po vyřazení potravin, které kandida miluje, byste je měli nahradit potravinami, které brání jejímu růstu a zároveň vás dobře zasytí. Patří mezi ně: 

 • košťálová zelenina,
 • potraviny bohaté na bílkoviny,
 • ořechy a semena,
 • ovoce s nízkým obsahem cukru,
 • kokosový olej,
 • česnek,
 • zázvor,
 • kurkuma a
 • sladidla bez cukru.

3. krok: Zvyšte počet dobrých bakterií

Při přemnožení kandidy dochází k výraznému narušení střevního mikrobiomu. Proto je třeba obnovit tuto rovnováhu doplněním dobrých bakterií obsažených v probiotikách.

Měli byste se však vyhnout přírodním probiotikům, jako je jogurt, kysané zelí, kimči a kombucha, protože mohou mít opačný účinek. Mohou totiž obsahovat velké množství cukru a určité druhy bakteriálních kmenů a kvasinek, které by mohly růst kandidy ještě zhoršit.

Pokud chcete potlačit růst kandidy, je nejlepší zvolit probiotické doplňky stravy, jako je Vaginal Biotic. Tento doplněk byl navržen speciálně pro ženy a bylo prokázáno, že bojuje proti vaginální kvasinkové infekci a navíc obnovuje rovnováhu ve střevech a pohlavním ústrojí!

Už za 10* dní klesne hladina kandidy ve vaší vaginální flóře a zvýší se počet dobrých bakterií. Tím získáte rychlou úlevu od nepříjemných příznaků kandidy, které jsme uvedli výše.

Kromě 6 kmenů kyseliny mléčné je přípravek obohacen o složky, které udržují váš imunitní systém silný a urogenitální systém zdravý: vlákninu, zinek, biotin, stopky třešní a ovesný extrakt. Váš imunitní systém tak může lépe bojovat s budoucími infekcemi, včetně kandidy!

Závěrem

Pokud budete dodržovat všechny tři kroky, dostanete kandidu rychle pod kontrolu. Jak ale můžete zabránit tomu, aby se kandida znovu přemnožila?

Všichni víme, že dodržování takto přísné diety není příliš udržitelné ani příjemné. Nejlepší volbou je tedy pokračovat v podpoře mikrobioty pomocí Vaginal Biotic a zároveň udržovat stravu poněkud vyváženou. Tímto postupem zabráníte přemnožení kandidy od základu.

Zdroje:

Harvard Health. (2023, September 21). Vaginal yeast infection. https://www.health.harvard.edu/a_to_z/vaginal-yeast-infection-a-to-z

Rapisarda, A. M. C., Pino, A., Grimaldi, R. L., Caggia, C., Randazzo, C. L., & Cianci, A. (2023). Lacticaseibacillus rhamnosus CA15 (DSM 33960) strain as a new driver in restoring the normal vaginal microbiota: A randomized, double-blind, placebo-controlled clinical trial. Frontiers in Surgery, 9. https://doi.org/10.3389/fsurg.2022.1075612

Produkty pro vás

ŽENY
-54%
Speciální cena 990 Kč Běžná cena 2 172 Kč
Zobrazit produkt
HORMONÁLNÍ ROVNOVÁHA
-51%
Speciální cena 712 Kč Běžná cena 1 462 Kč
Zobrazit produkt