Je kurkuma skutečně nejlepším pomocníkem pro posílení imunity v chladném počasí?

Podzimní období a příchod chladnějšího období jsou pro mnohé z nás synonymem pro kašel, nachlazení a rýmu. Chladné počasí sice samo o sobě přímo nezpůsobuje nachlazení ani chřipku, ale zato usnadňuje šíření virů. Navíc je v chladnějším období roku obvykle suchý vzduch, který vysušuje nos a krk a usnadňuje virům vstup do těla. 

Exploring the link between turmeric and immunity

Podzim je proto vhodným obdobím začít přemýšlet o posílení imunity, abyste chladné měsíce přečkali bez chřipky! Jak na to? Odpovědí může být jedna z ingrediencí, kterou máte doma ve spíži. 

Kurkuma – zlatý klíč k posílení imunity 

Nejnovější výzkumy poukazují na neuvěřitelné přínosy kurkuminu, hlavní účinné látky kurkumy. Vyniká v posilování celkového zdraví a svým pozoruhodným vlivem na sílu imunitního systému a dobrý stav dýchacích cest. 

Představte si kurkumin jako trenéra imunitního systému, který v rozhodujících okamžicích účinně reaguje. Tím, že posiluje obranyschopnost vašeho těla proti mikrobům, jako jsou viry a bakterie, zabraňuje těmto vetřelcům získat kontrolu. Zejména v dýchacích cestách, kde se mnoho těchto nevítaných hostů zdržuje, může být rozdíl značný.

Kurkuma má i další zdraví prospěšné účinky, například zmírňuje problémy s klouby, podporuje krevní oběh a zdraví srdce a jater. Díky podpoře celkového zdraví se vaše tělo dokáže lépe bránit virům a bakteriím, když to potřebuje. 

Jak jednodušše zařadit kurkumu do svého jídelníčku

Pokud máte rádi asijskou kuchyni, pravděpodobně pro vás není problém zařadit kurkumu do svého vaření. Asijské kuchyně již dlouho vyzdvihují kurkumu, zejména v aromatických kari, kde se její zemitá chuť mísí s ostatním kořením a bylinkami. Obecně je kurkuma velmi univerzální koření a lze ji použít k přípravě různých fazolových pokrmů, rýžových jídel, dušených pokrmů, omáček a marinád.

Mějte na paměti, že kurkumin se nejlépe vstřebává v kombinaci se zdravými tuky nebo černým pepřem. Při vaření tedy zvažte přidání špetky pepře nebo kapky olivového oleje, abyste přínos kurkumy maximalizovali. 

Máme pro vás rychlý tip: pokud hledáte snadno připravitelnou kurkumovou vzpruhu, vyzkoušejte „zlaté mléko“ – tradiční indický nápoj připravovaný vařením mléka s kurkumou, černým pepřem a někdy slazený medem. Je to příjemný, hřejivý nápoj, ideální na podzim!

Řešení velkého problému s kurkumou

Navzdory nesčetným zdravotním přínosům má kurkuma jeden velký problém: špatně se vstřebává. Kurkumin se sám o sobě nevstřebává do krevního oběhu snadno. To znamená, že se vám nemusí podařit využít všech výhod kurkumy, i když jste velkými fanoušky kari a i když přidáváte černý pepř, kdykoliv s tímto kořením vaříte. Naštěstí vědci našli řešení!

Zapouzdření kurkuminu do micel, ve vodě rozpustného obalu, výrazně zvyšuje jeho vstřebávání. Bylo prokázáno, že micelární forma kurkumin má 185* vyšší biologickou dostupnost než kurkumin obsažený v běžném kurkuminovém prášku a nabízí 24*hodinovou retenci. To znamená, že se účinněji dostává do krevního oběhu a tělo ho může mnohem snadněji využít. 

Graf kurkuma

Micelární formu kurkuminu lze nalézt pouze ve formě doplňků stravy – přesně jako je náš Curcuma Forte! Vyniká nad ostatními kurkumovými produkty na trhu, protože byl navržen kombinací micelárního kurkuminu s dalšími účinnými složkami na přírodní bázi, a to vše v jednom pohodlném řešení pro maximální podporu zdraví.

Podpořte na podzim svou imunitu s Curcuma Forte!

Kromě kurkuminu je naše receptura Curcuma Forte obohacena o výtažek z nejkvalitnějšího zázvoru, který pomáhá bojovat proti zánětům v těle a podporuje trávení, a vitamín D3, který udržuje vaše svaly a kosti silné a zdravé. 

Posilněte svůj imunitní systém pomocí Curcuma Forte a prožijte toto příjemné období naplno, aniž by vás vyrušilo nachlazení nebo chřipka. K dostání se speciální slevou pouze po omezenou dobu!

*Upozornění: účinky produktu se mohou u jednotlivých osob lišit a mohou se lišit od účinků popsaných na webových stránkách. Naše výrobky nejsou určeny k prevenci, léčbě nebo vyléčení jakéhokoli onemocnění nebo závažné nemoci. Udržování vyvážené stravy a zdravého životního stylu je důležité.    

Produkty pro vás