5 důvodů proč naše babičky milují jablečný ocet

Babičky vždy mají v rukávu pár zázračných přírodních prostředků. Jablečný ocet je něco, co by doporučili jako lék na mnoho onemocnění. Ještě aby ne, jablečný ocet byl známý už před mnoha tisíciletími – existuje už více než 3000 let. Využívali ho dokonce i starověcí Egypťané, kteří věřili, že má mnoho využití. V 70. letech minulého století ho fakt, že je prospěšný pro hubnutí, přivedl k ještě větší popularitě. Pojďme se na něj blíže podívat!

image

1. Vyrovnává pH

Naše uspěchané tempo života nám často znemožňuje mít normální a zdravou stravu. Konzumace příliš velkého množství zpracovaných potravin může mít vliv na rovnováhu pH našeho těla, a proto můžeme po jídle zaznamenat pokles energie. Můžeme také trpět bolestmi hlavy, bolestmi v krku, problémy s dutinami a dokonce to může vést až k artritidě. Jablečný ocet vrací tělu zásaditost a pomáhá udržovat rovnováhu pH.

2. Kompletní kosmetické ošetření

Jablečný ocet lze také použít jako přírodní produkt pro péči o pleť. Pokud chceme jemné a pevné vlasy můžeme ho použít při jejich mytí. Jako pleťové tonikum pomáhá vyrovnat přirozené pH pokožky. Používáním ho ráno a večer jako doplněk každodenní rutiny je pro pleť přínosné. Po chvíli se vaše pleť může zdát jasnější a rovnoměrnější. Pokud se spálíte, může to fungovat jako uklidňující elixír – do koupele nalijte jablečný ocet. A konečně – dobrá zpráva pro všechny milovníky kávy a červeného vína – jablečný ocet je také skvělý pro bělení zubů a pomáhá odstraňovat zubní skvrny.

3. Léčba pálení žáhy

Mnoho lidí má problémy s pálením žáhy. Důvodem je nedostatečná hladina žaludeční kyseliny. Jablečný ocet vám může pomoci udržet hladinu žaludeční kyseliny, což vám pomůže snáze trávit jídlo. Zajímavé je, že ačkoli je jablečný ocet kyselý, nepřispívá k překyselování organismu. Místo toho zvyšuje alkalické pH, což je velmi důležité pro naše zdraví.

4. Boj proti nachlazení a bolesti v krku

Jablečný ocet je skvělý pro zmírnění prvních příznaků nachlazení, protože obsahuje draslík, který ředí hlen a pomůže vám dýchat. Pomáhá také zabránit dalšímu množení choroboplodných zárodků – hlavní příčiny ucpaného nosu. Pomáhá také zvyšovat hladinu energie a zvyšuje imunitu. Stačí jen několik polévkových lžic ve sklenici vody denně, a pocítíte jeho benefity.

5. Detoxikace těla a hubnutí

Jablečný ocet pomáhá tělu detoxikovat se, protože stimuluje lymfatickou drenáž a podporuje rychlejší cirkulaci. Tyto vlastnosti jsou důvodem, proč jablečný ocet stal tak populárním u lidí, kteří se snaží urychlit hubnutí a udržet štíhlejší postavu. Také dává pocit sytosti, podporuje metabolismus a snižuje zadržování vody.

Nejsilnější a nejchutnější nápoj na hubnutí

Nyní, když víte o výhodách jablečného octa, můžete mít jen jednu námitku. A co nepříjemná chuť? To už není problém, díky CiderFit STRONG. Je to nápoj s příchutí jablek a ideální kombinace starodávných znalostí naší babičky a nejnovějšího vědeckého vývoje.

Nejde jen o to, že je chutný! Pomáhá také zahnat chuť k jídlu, což způsobí, že budete konzumovat méně kalorií. Čistí vaše střeva a urychluje trávení díky bylinným extraktům špičkové kvality. Díky tomu se budete cítit méně nafouknutí a budete hubnout rychleji!

Mohlo by vás zajímat