8 způsobů, jak se zbavit tuku na stehnech

Už vás nebaví se v teplém  počasí neustále stresovat kvůli tuku na stehnech a jejich odírání? Ani nás ne. Řada žen se musí vypořádat s bolestí, kterou tření způsobuje. Pochopení základních příčin vám může pomoci převzít kontrolu nad svým tělem a zbavit se odřenin na stehnech. 

Oděrky na stehnech

V tomto článku vám pomůžeme pochopit, co je příčinou stehenního tuku a jak jej úspěšně odstranit.  

Je stehenní tuk způsoben hormony?

Hormony hrají zásadní roli při regulaci hmotnosti a rozložení tuku v těle. Hlavním viníkem mezi hormony způsobujícími hromadění tuku v cílových oblastech je estrogen. Tento ženský hormon způsobuje zvýšení počtu tukových buněk, což vede k tvorbě tukových zásob v oblasti stehen a kolem nich.

Hormonální změny v pubertě, těhotenství a menopauze mohou vést k rozložení tuku na stehna. Jako by to nestačilo, běžné hormonální nerovnováhy dělají odbourání tuku na stehnech ještě složitější.

Sedavý způsob života a epidemie tuku na stehnech

Jednou z hlavních příčin nadváhy u žen, zejména tuku na stehnech, je sezení v kanceláři nebo jinak sedavý způsob života. Práce za stolem je dnes běžným standardem, takže mnoho žen tráví celé dny sezením.

Tento nevyhnutelný nedostatek fyzické aktivity vede k přibírání na váze a hromadění tuku ve stehnech. Celodenní sezení uvádí tělo do režimu nízkého spalování kalorií, což znamená, že spaluje méně kalorií než obvykle.

Na vině je genetika

Při regulaci hmotnosti hraje zásadní roli také genetika. Některé ženy mají genetickou predispozici k ukládání přebytečného tuku v určitých oblastech, včetně stehen.

Pokud však pocházíte z rodiny se sklony k odřeninám na stehnech, máme pro vás dobrou zprávu. Genetika sama o sobě neurčuje váš osud. I když můžete mít genetické predispozice, vaše volba životního stylu a návyky mohou nechtěnou rodinnou historii stehenního tuku změnit. 

8 trendy tipů pro spalování stehenního tuku

Při snaze zhubnout v cílových oblastech se můžete setkat s určitými problémy. Žádná výzva však není příliš těžká na to, abyste ji překonali. Strategie, která vyhovuje vám a vašemu tělu, vám může pomoci získat krásně vytvarovaná stehna, jaká si přejete od loňského léta.

Tady je 8 oblíbených tipů:

  • Teplá voda s citronem a kurkumou: Vypijte tuto kombinaci každé ráno nalačno, abyste nastartovali svůj metabolismus a spalování tuků díky síle citronu a kurkumy. Až ucítíte lehce pálivý pocit na jazyku, tak si dokážete představit, jak moc to ovlivní spalování tuků! 

  • Zabalte se do potravinové fólie: Při procházkách venku nebo cvičení v obývacím pokoji si zabalte stehna a břicho do potravinové fólie. Tento trik vytváří dokonalé prostředí pro spalování tuků – po skončení aktivity si fólii prohlédněte! Vaše pokroky jsou vidět okamžitě, protože z vašeho těla bude kapat pot.

  • Schovejte jídlo, kterému nedokážete odolat: Když máte doma pochoutky, kterým nedokážete odolat, sníte jich daleko více! Proto se jich zbavte nebo požádejte partnera, aby je schoval – sejdou z očí, sejdou z mysli. Budete překvapeni, jak snadno lze tímto způsobem snížit množství kalorií!

  • Přineste si do práce gymnastický míč: Místo celodenního sezení na židli a nepříjemného pocitu z břicha a stehen, které tlačí, si do práce vezměte gymnastický míč. Sezení na gymnastickém míči vám umožní zafixovat si držení těla a při práci procvičit břišní svaly a svaly na nohou. 

  • Hodně spánku: Spánková hygiena je klíčem ke spalování tuků. Spánek kratší než osm hodin za noc vede k tomu, že jíte mnohem více, protože vám chybí energie! Jako žena byste měla spát alespoň sedm až devět hodin denně. 

  • Spěte v chladnější místnosti: Snižte teplotu v ložnici alespoň na 18 °C, aby se vaše tělo dostalo do režimu termogeneze. Nižší teplota způsobuje spalování více kalorií během spánku, abyste se v chladnější místnosti zahřáli.

  • Aktivita v pracovním týdnu: Pokud je to možné, choďte do práce pěšky nebo na kole, o přestávce se svižně projděte nebo zaparkujte dál od pracoviště, abyste zvýšili počet kroků. 

  • Získejte přirozenou pomoc: Přírodní doplněk stravy pro formování stehen a pasu s mořskou rostlinou řasou Wakame vám může pomoci uspět. Pigment obsažený v těchto řasách zvyšuje termogenezi a pomáhá vám účinněji spalovat tuky již při užívání dvou kapslí denně. 

Získejte krásně vytvarované nohy s mořskými řasami a červeným vinným listem

Vědci a odborníci na výživu ve Slimmium pro vás vyvinuli dokonalé řešení, jak konečně vytvarovat tyto nepoddajné partie: Waist & Leg Slimmer XXL s řasami wakame a VinOleaf™. 

Díky svému zeštíhlujícímu účinku 2 v 1 se tyto kapsle na spalování tuků zaměřují speciálně na břišní tuk, tuk na stehnech a v pase!

Vědecky prokázané účinky řasy wakame vám pomohou nastartovat termogenezi díky pigmentu zvanému fukoxantin. Klinická studie prokázala tyto výsledky za pouhé 4 týdny: 

  • snížení břišního tuku o 16,3* %
  • snížení celkového množství tuku o 3,9* %

Spolu s účinky řasy wakame na spalování tuků pomáhá patentovaný extrakt z listů červené vinné révyVinOleaf™ zlepšit průtok krve do nohou, snížit otoky a zmírnit pocit unavených a těžkých nohou.

Je to dokonalá kombinace složek pro získání krásných vytvarovaných nohou!

S pouhými 2 kapslemi denně můžete konečně dosáhnout tónovaných a štíhlých nohou, které jste si vždy přáli.

Můžete se narodit se sklony k tuku na stehnech, ale s Waist & Leg Slimmer nemá genetika šanci. Vaše sebevědomé a bezstarostné léto začíná dnes. 

*Zdroje:

Hitoe S., Shimoda H. Seaweed Fucoxanthin Supplementation Improves Obesity Parameters in Mildly Obese Japanese Subjects. Functional Foods in Health and Disease 2017; 7(4); 246-262 

Produkty pro vás

Mohlo by vás zajímat