Očista po svátcích: 6 kroků, které změní váš pohled na detoxikaci

Cítíte se po svátečním hodování unavení?  Rádi byste začali znovu? Narazili jste na průvodce posváteční očistou, která je podložena desetiletými zkušenostmi v oblasti zdraví a pohody.

V dnešním světě, kde nás rychlé detoxikonační programy často mystifikují, že očista pomocí šťáv a jiné módní diety jsou tou správnou cestou, spočívá základ skutečné detoxikace ve výživě těla, nikoli v jeho ochuzování. Měli bychom mu pomáhat dělat to, k čemu je přirozeně stvořeno a ne proti němu bojovat.

Zeptejte se sami sebe: Jste připraveni získat zpět svou energii a vitalitu?

image

Proč vůbec potřebujete očistu?

Po svátečním hodování se můžete cítit nafouklí, oteklí a pomalí, vaše normální trávení může být rozhozené a k tomu pocit viny, to všechno může přidat k obvyklé váze i deset kilo.

Ve skutečnosti se ale jedná o to, že jste své tělo vyvedli z rovnováhy.

Když se vaše trávení zpomalilo, vaše tělo začalo zadržovat vodu. A s tím se v játrech začaly hromadit toxiny.

Většina lidí si myslí, že přibírání na váze začíná v žaludku, ale ve skutečnosti jsou játra jednou z hlavních příčin, proč se v našem těle začíná hromadit tuk.

Ke skutečnému poškození pak dochází po svátcích, kdy vaše přetížená játra nestíhají a tělo začne hromadit tuk.

Detoxikace spočívá v resetování vašeho zdraví, zbavíte své tělo nahromaděných toxinů a pomůžete játrům vrátit se do normálního rytmu.

Co skutečně znamená očista nebo detoxikace? 

Detoxikace je proces odstraňování toxických látek z těla, který mají na starost především játra. Po svátcích může detoxikace pomoci tělu zbavit se přebytků z bohatých svátečních jídel, sladkých dobrot a možná také alkoholu.

Detoxikace slibuje mnoho zdravotních výhod, včetně:

  • zvýšené hladiny energie, 
  • zlepšení trávení,
  • posílení imunitního systému a
  • zvýšené duševní jasnosti.

Cílem je, abyste se cítili svěží a odpočatí – a připraveni postarat se o povinnosti spojené s obvyklým posvátečním chaosem.

Jak na detox po svátcích?

V průběhu svátků zatěžujeme tělo nadbytečným tukem, cukrem a toxiny. Pokud chcete dopady svátků zmírnit, zvolte přírodní detoxikaci.

Nejlepší na přírodních detoxikačních kúrách je jejich snadné začlenění do vaší rutiny. Nejde o radikální změny, ale spíše o malé úpravy vašeho současného životního stylu, stravy a cvičení. Tyto malé změny mohou být prospěšné jak pro vaše tělo, tak pro vaši mysl – a právě po svátcích jistě spousta lidí ocení příležitost zapracovat na zdraví obou. 

Tady je několik jednoduchých kroků, které můžete podniknout pro posváteční očistu:

Zvyšte příjem vody

Voda má zásadní význam pro čištění organismu, napomáhá trávení a udržuje optimální fungování tělesných systémů.

Den začněte sklenicí teplé vody (pro trochu chuti můžete přidat citron), která povzbudí trávicí systém a nastartuje očistný proces.

Ještě lepší než obyčejná voda jsou detoxikační nápoje, jako je DetoxBurn, který obsahuje přírodní čisticí a játra podporující složky ostropestřec mariánský, artyčok a pampelišku, které mohou urychlit proces uvolňování toxinů z těla a navrátit vám vitalitu.

Vypoťte to

Zařazení většího množství fyzické aktivity do vaší rutiny nejen pomáhá spálit sváteční kalorie, ale také urychluje proces detoxikace. 

Aktivity, při kterých se potíte – např. náročné kardio cvičení nebo relaxační návštěva sauny – mohou pomoci tělu zbavit se nahromaděných toxinů pocením a podpořit cirkulaci krve a lymfatického systému. Nezapomeňte, že při těchto aktivitách je důležitá hydratace.

Termogenní složky, jako je zelený čaj, také podporují produkci tepla pro získání energie, což vám může pomoci rychleji spálit nadváhu. Protože kofein tělo odvodňuje, měli byste si vybrat bezkofeinovou verzi zeleného čaje, například extrakt ze zeleného čaje Sunphenon® 90D v našem nápoji DetoxBurn.

Zhluboka se nadechněte

Hluboké dýchání pomáhá dodávat kyslík do buněk, napomáhá procesu detoxikace a podporuje jasnost a uvolnění.

Cvičení hlubokého dýchání, jógy nebo jiných forem meditace může pomoci uvolnit toxiny a zlepšit celkovou pohodu.

Vraťte se k vyváženým a rozmanitým jídlům

Zásadní je přechod od prázdninových stravovacích návyků k vyvážené stravě. Strava, která je pestrá na ovoce, zeleninu, libové bílkoviny a celozrnné výrobky, vám může poskytnout dostatek energie a zároveň zabránit zbytečnému přibírání na váze.

Zařazení potravin bohatých na vlákninu, jako je oves a zelenina, do vašeho jídelníčku může pomoci vašemu tělu efektivněji se zbavovat odpadu.

Obnovte svůj pravidelný spánkový cyklus

Zatímco sváteční oslavy mohou často narušit náš běžný režim, zajištění pravidelného spánkového cyklu pomáhá obnovit ztracený tělesný rytmus. Připravuje tělo na optimální fungování a zbavuje únavy.

Očistěte své tělo i mysl

Stres ze svátečního období není jen fyzický, ale také psychický. Zatímco fyzická detoxikace má za cíl očistit tělo, detoxikace mysli má za cíl vyčistit mysl od zbytečného duševního nepořádku.

Pěstování duševní jasnosti prostřednictvím očisty mysli vám umožní lépe se soustředit, zvýšit sebeuvědomění, duševní hbitost a lepší emocionální stabilitu.

Může se jednat o toxické myšlenky nebo neustálé starosti, které vyčerpávají vaši emocionální odolnost. Mezi postupy detoxikace mysli patří cvičení všímavosti, fyzická aktivita, dostatečný odpočinek a v případě potřeby aktivní poradenská sezení.

Nyní víte vše, co potřebujete a váš posváteční detox může začít. Opravdu se vyplatí, protože vaše zregenerované tělo i mysl budou připravené na posváteční pracovní nasazení. Pamatujte, že vaše zdraví není cíl, ale cesta, a každý krok se počítá.

Produkty pro vás

Mohlo by vás zajímat